HABER DETAYI

20 Kasım 2017 20:24

SU ARITMA CİHAZLARI BARTIN

SU ARITMA CİHAZLARI BARTIN

Tezgahaltı Su Arıtma Cihazları
Tezgahaltı su arıtma cihazları açık kasa ve kapalı kasalı kabinli su arıtma cihazları olarak farklı tür ve biçimlerde bulunmaktadır. Aşağıda en iyi tezgahaltı su arıtma cihazlarını paylaştık.

Kabinli su arıtma cihazları kompakt yapısı ve dekoratif görünümü ile tercih edilmektedir. Bu cihazın fiyatını iki farklı siteden araştırdık.

Kabinli su arıtma cihazı tercihinde servis önemli bir kriterdir ve satın alırken bu konuya özellikle dikkat etmelisiniz. Su arıtma cihazının uzun yıllar verimli olarak çalışabilmesi için bazı filtrelerinin periyodik olarak değişmesi gerekmektedir ve servis desteği olmayan bir firmadan alım yaptığınızda bu konuda sorun yaşabilirsiniz.
Tezgahüstü Su Arıtma Cihazları
Tezgahüstü su arıtma cihazları her ne kadar az tercih edilse de yine de bu konuda bilgi arayışında olanlar için bu ürünle ilgili de en iyi fiyat en ucuz fiyat en kaliteli ürün için arayınız.

Tezgahüstü su arıtma cihazlarının fiyatlarını da yukarıda görebilirsiniz. Bu fiyatlarda bazı dönemsel indirimler veya dolar kuruna bağlı değişiklikler oluşabilmektedir. Ürün satın almadan önce firmadan bilgi almanız çok daha faydalı olacaktır.

Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazları

Reverse osmosis özelliğine sahip su arıtma cihazları en yük hassasiyette su arıtma işlemleri için tercih edilmektedir. Gerek endüstriyel kullanım olsun gerekse ev tipi kullanımlarda reverse osmosis su arıtma cihazları giriş suyundaki tüm organik ve inorganik kirleticileri süzerek tamamen saf bir su çıkışı sağlarlar.
Reverse Osmosis Zararlı Mıdır?
Reverse osmosis yani terz ozmoz sistemiyle arıtılan su tamamen saf bir hale gelir. Bunun anlamı su içerisindeki tüm bakteri ve virüsler ayrıştırılırken bunlarla birlikte bazı minerallerin de filtreden geçemeyerek sudan uzaklaşmasıdır. Bu haliyle reverse osmosis sisteminden çıkan su mineral zenginliğini kaybedeceğinden bu suyu içmek istemeyebilirsiniz. Saf su yani mineralsiz su zararlı değildir ancak faydalı da değildir. Yani sudan almanız gereken mineralleri size tam olarak sağlayamaz. Bu sebeple reverse osmosis cihazının çıkışına ek olarak bir mineral filtresi eklenmektedir. Bu filtre suyun kaybolan minerallerini yeniden sağlayarak doğal mineralli su elde edilmesini sağlamaktadır. Su bu haliyle doğal kaynak suyu kadar kaliteli ve sağlıklıdır. Bu sebeple reverse osmosis cihazının zararlı olduğunu söyleyemediğimiz gibi çok daha sağlıklı olduğunu söylememizde bir sakınca yoktur.
Mineral Filtresi Ne İşe Yarar?
Su arıtma cihazlarına takılan mineral filtresi suyun mineral zenginliğini arttırarak mineral açısından çok daha zengin bir su çıkışı sağlar. Bu mineraller suyun doğal yapısındaki mineraller olup tamamen suyun doğal koşullardaki mineral kazanma süreciyle aynı şekilde suya eklenmektedir.
Reverse Osmosisli Su Arıtma Cihazlarını Nerede Bulabilirim?
Reverse osmosis özellikli su arıtma cihazları mağazada satılmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz özelliklere göre su arıtma cihazlarını incelemek isterseniz www.bartinsuaritmacihazlari.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu sitede su arıtma cihazları hakkında detaylı bilgiler ve bu cihazların genel özellikleri ile ilgili bilgilere ulaşabilir, fiyatlarını inceleyebilir ve dilerseniz siparişinizi oluşturarak bir su arıtma cihazına sahip olabilirsiniz. Sitemizden satın alınan su arıtma cihazlarının montajı ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir ve tüm cihazlar 2 yıl boyunca garantilidir.

Su Arıtma Cihazları Nasıl Çalışır?

Su arıtma cihazları pek çok farklı filtre ve ekipmana sahiptir. Bu filtreler suyu süzme ve yabancı maddelerden ayrıştırma işlevini gerine getirmektedir. Özellikle ev tipi su arıtma cihazlarında içme suyu elde etmek amacıyla çok hassas filtreler kullanılmaktadır. Şebeke suyu bu filtrelerden geçerek içerisindeki zararlı maddelerden temizlenir ve sizin kullanımınıza sunulur. Genel olarak su arıtma cihazları 8-10 litrelik bir hazneye sahiptir. Bu hazne arıtılmış suyu depolar ve ihtiyaç olduğunda size sunar. Hazneden eksilen su sistemden tekrar doldurularak devridaim şeklinde su takviyesi yapar. Su arıtma cihazları artık bir beyaz eşya bakış açısıyla tasarlanmakta ve itici görüntüden uzak dekoratif bir görünümde üretilmektedir. Bu da artık su arıtma cihazlarının evimizin bir parçası olmaya başladığının bir göstergesidir.
Su arıtma cihazları en basit haliyle bir filtre düzeneğidir. Su bu filtrelerden geçerken her filtrenin kendine has tasarımıyla yabancı maddelerden ayrıştırılır ve bir sonraki filtreye geçer. En son filtrede sudaki en küçük maddeler (bakteri, virüs ve diğer küçük maddeler) bile ayrıştırılarak size tertemiz bir su sunulur.
Arıtma cihazlarında farklı istek ve amaçlar için pek çok filtre bulunmaktadır.
Şimdi bu filtrelere bir göz atalım.

Mikro Filtreleme
Bu aşamada sudaki çamur, pas gibi maddeler temizlenir ve su tortularından arındırılır.
Blok Filtre
Bu filtre sudaki kötü tat ve kokuya sebep olan klor gibi maddeleri süzmekte ve ayrıştırmaktadır.
Granül Filtre
Blok filtrede olduğu gibi ikinci bir ön arıtma aşamasıdır. Aynı şekilde klor ve diğer kimyasallar bu aşamada bir kez daha ayrıştırılarak tamamen ortadan kaldırılır.
Membran Filtre
Membranlara gelen su moleküler düzeyde deliklere sahip gözeneklerden geçerek tamamen süzülür. Basınç ile bu membrandan geçmeye zorlanan suda bulunan ve milimetrenin milyonda biri boyutuna kadar olan maddeler tamamen ortadan kaldırılır. Bu aşamada sudaki tüm bakteri ve virüsler sudan ayrıştırılır.
Son Aşama
Bu aşamada sisteme giren neredeyse tamamen saf olan su doğal mineraller ile doğal kaynak seviyesine getirilir ve tadı iyileştirilir. Bu aşamadan sonra elde edilen su tamamen doğal ve temiz bir sudur.
Su Arıtma Cihazlarının Bakımı
İçme suyu arıtma cihazları periyodik olarak bakım yapılması gereken cihazlardır. Temiz bir su elde etmeye yarayan filtreler zamanla tıkanmaya ve su akışını yavaşlatmaya başlarlar. Bu sebeple her yıl bu filtrelerin değişmesi gerekmektedir. Ev tipi su arıtma cihazlarında filtre değişikli çok basit bir şekilde ve ortalama 8-10 dakikada tamamlanmaktadır. Bu işlemi tamamen kendiniz yapabilirsiniz. Ayrıca filtreler çok düşük maliyetli ve ucuz ürünlerdir. Bu sebeple yıllık bakımlarının size maliyeti yok denilecek kadar azdır.

Su Arıtma Sistemleri Ne İşe Yarar?

Su arıtma sistemleri evsel ve endüstriyel olarak pek çok alanda kullanılmaktadır. Arıtmada genel amaç su içerisindeki istenmeyen maddeleri ayrıştırmak ve istenilen özelliklerde su elde etmektir. Bu kimi zaman içme suyu olarak kullanılırken kimi zaman sanayide üretim ve hammadde işleme gibi aşamalarda kullanılmaktadır.

Evsel Su Arıtma Sistemleri
Evsel su arıtma sistemleri içme suyu elde etmek için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemlerde su içerisinde sağlığa zararlı olabilecek madde ve organizmalar sudan ayrıştırılarak temiz ve içilebilir su elde etmek amaçlanmaktadır. Bu bağlamda su belli filtrelerden geçerek kireç, bakteri, virüs gibi tüm zararlı içeriklerden arındırılır ve saf olarak su elde edilir. Ayrıca evsel su arıtma cihazlarına eklenen alkali filtre ile suyun ph derecesi yükseltilerek alkali su elde edilir. Alkali su sindirime olan faydalarının yanında kilo vermede de etkilidir. Evsel su arıtma sistemleri suyun mineral yapısını bozmadan sadece zararlı içeriklerden temizlemekte ve sağlıklı içilebilir bir su ortaya çıkarmaktadır.
Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri
Endüstriyel amaçlı su arıtma sistemleri üretimde ve hammaddenin işlenmesi sırasında ihtiyaç duyulan özelliklerde su üretmek amacıyla talep edilmektedir. Her üretim şekli ve hammadde işlenme süreci farklı özelliklerde suya ihtiyaç duymaktadır. Endüstriyel su arıtma sistemleri suyu saflaştırırken suda bulunan ağır metaller, mikro organizmalar, kireç vb. gibi maddeleri sudan ayırmaktadır. Ayrıca bazı durumlarda bir ön arıtma gerekmekte ve su yumuşatma sistemlerine de gerek duyulmaktadır. Endüstriyel amaçlı tasarlanan su arıtma sistemlerinde ihtiyaçlar belirlenerek ona özel filtreleme sistemleri geliştirilmekte ve istenilen özelliklerde yüksek kalitede su elde edilmektedir.

Firma Bilgileri

BARTIN SU ARITMA SİSTEMLERİ
0 (532) 205 7327 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.