TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
141 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: fatih uner
  • ADRES: MAVİ ÇARŞI KAT3
  • TELEFON: 0 (531) 324 1329
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 22:00
SERVİS SAATLERİ 09:00 - 23:00
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Bal Çeşitlerinin Faydaları Nelerdir?

Bal hakkında bilinmesi gerekenler

Bal, tarih boyunca tatlandırıcı ya da koruyucu olarak kullanılan bir maddedir. Ancak faydaları sadece bu özellikleriyle kısıtlı değildir. İnsan vücudunun dirençli olabilmesi için, bağışıklık sisteminin güçlü olması gereklidir. İşte bu gücü ve direnci sağlayan başlıca doğal besin ise baldır. Aslında organik bal için doğanın sunduğu değerli bir armağan denilebilir. Pek çok ülkede yapılan araştırmalar sonucunda, bu armağanın insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri ise gözler önüne serilmiştir. Bir adım daha öteye gidilmesi gerekirse, arılardan elde edilen ürünlerin, birden fazla hastalığın önüne geçtiği de bilinen bir gerçektir. Peki, bu mucizevi armağan nedir? Bal bünyesinde neler barındırır ve hangi çeşitleri vardır?

Bal çeşitleri hakkında

Macahel Balı: Bir tarafı Gürcistan sınırı ile çevrelenmiş olan ve Artvin’ in Borçka ilçesinde bulunan Macahel yöresi, üç tarafı Kaçkar dağlarıyla çevrelenmiş izole bir yerdir. Arıcılık bu yörede oldukça eski bir geçmişe sahiptir. İzole edilmiş bir bölgede yaşayan arıların üretmiş olduğu bal, tamamen doğal ve organik olmaktadır. Bu sebeple tatlandırıcı özelliğinin yanı sıra sağlık açısından da son derece faydalıdır. Pek çok antibiyotik içermesinden dolayı Macahel balı nezle, grip gibi hastalıklara ilaç gibi gelmektedir. Aynı zamanda enerji sağlayarak hem vücudun hem de beynin daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Gece içilen ya da sabah aç karna tüketilen organik bal, mide rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Sağlık açısından da faydaları saymakla bitmeyen Macahel Balı, oldukça uygun fiyat seçeneğiyle tüketicilerle buluşturulmaktadır.

Yayla Balı: Doğu Karadeniz’in yüksek rakıma sahip olan Kaçkar Dağları eteklerinde, tamamen doğal ortama sahip olan yayla ve meralarda sayılamayacak kadar fazla çeşitte çiçek bulunmaktadır. Kaçkar arılarının bu çiçeklerin özleriyle beslenmesi ve sonrasında bal üretmesiyle de Yayla Balı adını almıştır. Günlük enerji ihtiyacının da karşılanmasında ve sinir sisteminin güçlenmesinde etkili olan bu bal, son derece faydalıdır. Geniş yaylalarda üretimi gerçekleşen doğal Yayla Balı, tüketiciler için en ideal fiyatlarla sunulmaktadır.

Kestane Balı: Koyu kahverengine sahip ve biraz da buruk acıyla kestaneyi andıran tada sahip olan bu bal, antiseptik özelliğiyle bilinmektedir. Hem polen hem nektar hem de salgı toplayan arılar, aynı zamanda kestaneden topladıkları nektar sayesinde tozlaşmaya da fayda sağlayarak kestane üretimine de katkı sağlarlar. B ve C vitamini açısından da zengin olan kestane balı, kan dolaşımı düzenleyici özelliğe sahiptir. Sindirim sistemi üzerinde de olumlu etkileri olduğu gözlemlenmiştir.

Çiçek Balı: Çiçek florasının bol olduğu yüksek ve izole alanlarda yetişen çiçeklerinden elde edilmektedir. Açık kehribar renginde ve keskin bir tada sahiptir. Günün en önemli öğünü olan kahvaltı sofralarının da vazgeçilmezidir. Günde bir ya da iki çorba kaşığı tüketildiğinde çiçek balı, vücudun enerji ihtiyacını karşılamak için yeterlidir. Aynı zamanda da oldukça besleyicidir. Oldukça fazla faydası bulunan Çiçek Balı, piyasada bulunan ballara göre tüketiciler için uygun fiyatlarla sunulmaktadır.

Karakovan Balı: Herhangi bir yapay mum veya dürün kullanılmadan arıların doğadaki çiçek özlerinden toplayarak getirdiği balı, oyulmuş ağaç kütüğü içinde örmesiyle elde edilen baldır. Tamamen organik bal yapısıyla oluşturulan Karakovan Balı, son derece kaliteli bir bal olarak nitelendirilir. İyileştirici ve antiseptik özelliği olduğu bilinen Karakovan Balı, aynı zamanda yanık tedavisinde, boğaz ve göz enfeksiyonlarında da iyileştirmek amaçlı destekleyici olarak kullanılabilmektedir. Tamamen kapalı ve karanlık bir ortamda, doğal şekilde meydana geldiğinden dolayı da Karakovan Balı adı verilmiştir. 0 doğal olan bu bal, piyasadaki benzerlerine ve faydalarına göre oldukça uygun fiyatlarla tüketicilere sunulmaktadır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.